Kullanım Kuralları

Stork Şirketinin sitesine hoş geldiniz. Bu sitede şirketimizin servis ve ürünleri hakkında geniş bilgi bulacaksınız. Bu bulduğunuz bilgileri yeterli görmüyorsanız, ne zaman isterseniz iletişim sayfasındaki iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ticari Marka Kullanımı BU SİTEYİ “GEZMEDEN” ÖNCE KULLANIM KURALLARINI DİKKATLE İNCELEMEYİ UNUTMAYINIZ. Bu siteye herhangi bir şekilde ulaşıp, siteyi “dolaşmak”, sitedeki bilgileri ve içerikleri kullanmak, sunduğumuz servislerden yararlanmak, herhangi bir şekilde bilgi veya yazılım indirmek, sunduğumuz ürenlerden birini satın almak, bu belgede açıklanan KULLANIM KURALLARINA uyacağınız anlamına gelir. KULLANIM KURALLARININ HER HANGI BIRINE UYMAK İSTEMIYORSANIZ, LÜTFEN BU SITEYI HER HANGI BIR ŞEKILDE KULLANMAYINIZ. Kullanım Kuralları şirketimizin sizinle beraber girdiği bir anlaşmadır. Eğer siteye şirketiniz adına girmişseniz, sizin Kullanım Kurallarını şirketiniz adına da kabullenme yetkiniz olduğu var sayılr.

Stork Şirketi, size danışmadan Kullanım Kurallarını her hangi bir nedenle değiştirme hakkını saklar. Sitemizi kullanmaya devam edişiniz, Kullanım Kurallarındaki değişiklikleri kabul ettiğinizi gösterir.

Sitemizdeki Yazılım, Servis, ve Bilgilerin Kullanılması ve Limitleri Stork Şirketi ve onun ticari ortakları ve yetkili ajanları, sitemizdeki tüm malzemelerin telif hakkını elinde tutar. Tüm ticari ve servis markaları, ve ticari adları Stork Şirketinin ve onun ticari ortakları veya bayilerinindir.

Bu sitedeki yazılımlar, bilgi ve servisler, sizin kişisel ve ticari amacı olmayan kullanımınız içindir. Net bir şekilde başka bir amaçla kullanılabilir ifadesi yoksa, söz konusu bilgileri, yazılımları ve servisleri değiştirmeniz, kopyalamanız, başkalarına göndermeniz, yayımlamanız, lisans almanız, sitede verilenlere dayanarak yeni ürünler üretmeniz, veya sitemizdeki bilgi, yazılım ve servisleri satmanız, Stork Şirketinden yazılı onay almadan yapamazsınız.

Gizlilik Poliçesi Stork Şirketi sizin gizlilik istediğinizi tam anlamıyla destekler. Bize verdiğiniz bilgiler ya Amerika Birleşik Devletlerinde veya bayilerimizin, ticari ortaklarımızın veya yetkili ajanlarımizin bulunduğu başka ülkelerde saklanabilir. Bize sunduğunuz bilgileri güvenceli bir şekilde saklar ve titizlikle korururz. Bu siteyi kullanmakla, bize verdiğiniz bilgileri başka bir ülkede “ambarlamayı” kabullendiğinizi ve şirketimizin gizlilik poliçesini onayladığınızı belirtmiş olursunuz. Stork Şirketi, A.B.D. Ticaret Bakanlığınca yayımlanan ve kişisel bilgi toplama, kullanma ve muhafaza etmeyle ilgili Safe Harbor (Güvenceli Liman), ve Avrupa Birliğinin Bilgi Tutma (muhafaza) bildirilerini esas tutarak verilen bilgileri işler. Stork Şirketinin Gizlilik Poliçesi şirketimizin Gizlilik ve Güvence bölümünden incelenebilir.

Sitemizdeki Yazılımların Kullanımı Bilgisayarınıza sitemizden indirilebilir bütün yazılımlarda Stork Şirketinin veya onun ticari partnerlerinin telif hakkı vardır. Bu yazılımların kullanma yöntemi, yazılımların bir parçası olarak gelen “Kullanıcı Lisans”, eğer varsa, anlaşmasının maddelerince belirlenir. Ayrıca web sitesinin yazılım indirme sayfalarında da yazılımı kullanma kuralları net bir şekilde açıklanmış olabilir. kullanıcı Lisansına veya web sitesinde belirlenen kuralları onaylamayan kullanıcı, yazılımları kendi bilgisayarına indiremez. İndirilen yazılımlar, yukarda belirlenen …Kullanım ve Limitleri çerçevesinde kullanılabilir.

INDİRİLEN YAZILIMLARI, BAŞKALARINA DAĞITIM AMACIYLA, KOPYALAMAK VEYA BAŞKA BİLGİSAYARA AKTARMAK, “KULLANICI LİSANSI” NET BİR ŞEKİLDE İZİN VERMEMİŞSE KATİYEN YASAKTIR.

YAZILIMIN GARANTİSİ, EĞER VARSA, “KULLANIC LİSANS” ANLAŞMASININ KAPSAMINDAN GENİŞ OLAMAZ. “KULLANICI LISANS” ANLAŞMASI ÇERÇEVESİ DIŞINDA, STORK ŞİRKETİ YAZILIMA HER HANGİ BİR GARANTİ VERMEZ. YAZILIMIN AMACINIZA UYGUN OLUP OLMADIĞINDAN, YAZILIMIN TİCARİ YETENEKLERİ VEYA ÖZELLİKLERİNDEN STORK ŞİRKETİ, HER HANGİ BİR ŞEKİLDE, SORUMLU DEĞİLDİR.

STORK ŞİRKETİ, SİZE KOLAYLIK SAĞLAMAK İÇİN, SERVİS, YAZILIM VEYA MATERİALLERİNDE YAZILIM İNDİRME VE KULLANMA ARAÇLARI SUNABİLİR. STORK ŞİRKETİ, BU ARAÇLARIN KULLANIMIYLA VEYA VARILACAK SONUÇLARLA İLGİLİ HER HANGİ BİR GARANTİ VERMEZ. STORK ŞİRKETİNİN SİZE KOLAYLIK AMACIYLA SUNDUĞU BU ARAÇLARI KULLANDIĞINIZDA, BAŞKALARININ TELİF HAKLARINA SAYGILI DAVRANMANIZ GERKEMEKTEDİR.

Sınırlı Haklar: Sitemizden A.B.D. hükümeti ve ajanları veya onun yetkili kolları adına indirilen yazılımlara “sınırlı haklar” tanınmıştır. Bu yazılımların kullanımı, kopyalanması, ve yayımlanması, Teknik Bilgi ve Bilgisayar Yazılımları Hakları (Rights in Technical Data and Computer Software) maddesinin (DFARS 252.227-7013) (c)(1)(ii) alt paragrafı veya aynı kanunun (48 CFR 52.227-19) maddesinin (c)(1) and (2) alt paragrafına tabiidir.

Bu Sitedeki Belgelerin ve Yayımların Kullanımı Açık bir şekilde yasaklanmadığı müddetçe, bu sitedeki belgeleri ve yayımları (sık sorulan sorular, çeşitli raporlar, veri belgeleri, basın bültenleri vesaire) kopyalıyabilir, yazdırabilir, veya dağıtablirsiniz. Ancak bunları a) ticari amaç taşımayan kişisel bilgi için yapacaksınız, b) sitemizden aldıklarınıza herhangi bir değişiklik yapmayacaksınız, c) grafik ve beraberinde gelen metinleri birbirinden ayırmayacak ve belgerin anlamı dişinda aktarma yapmayacaksınız, ve e) Stork Şirketi yukarda belirlenen işlemleri yasakladığında, bu işlemleri hemen durduracaksınız. Yukarda belirlenen kullanım kuralları dışına çıkmak, katiyen yasaktır ve sizin yargılanmanızla sonuçlanır. Stork Şirketi bu durumlarda, verilebilecek en ağır cezayla yargılanmanıza baş vurur.

Yukarda verilen kullanma hakları, sitemizin desenlerini, görünüşünü veya planını kopyalama hakkını içermez. Sitemizin bu özellikleri, ticari marka, ticari görünüm, kanun dışı rekabet ve başka kanunlarca korunmuştur. Herhangi bir grafik, ses veya imaj, Stork Şirketinin açık ve net izni olmadan kopyalanamaz veya dağıtılamaz.

STORK ŞİRKETİ VE ONUN TİCARİ ORTAKLARI, AÇIKÇA BELİRTİLMEMİŞSE, INTERNET SİTESİNDE YAYIMLANAN BELGELER VE İÇERDİKLERİNİN UYGUNLUĞUYLA İLGİLİ HERHANGİ BİR GARANTİ VERMEZ. STORK ŞİRKETİ VE ONUN TİCARİ ORTAKLARI, AKSİNİ AÇIKÇA BELİRTMEMİŞLERSE, SİTEDE SUNULAN BELGELERİN TİCARİ SORUNLARA VEYA HERHANGİ BİR AMACA UYGUNLUĞUNDAN, NET VE AÇIK BİR ŞEKİLDE, SORUMLU DEĞİLDİR VE SORUMLU TUTULAMAZ.

STORK ŞİRKETİ VE ONUN TİCARİ ORTAKLARI, BU SİTEDEKİ BİLGİLERİN KULLANIMI VEYA PERFORMANSINDAN KAYNAKLANAN HERHANGİ ZARARDAN, ELDE EDİLEMEYEN KARDAN VE BİLİGİ KAYBINDAN, NEDENİ NE OLURSA OLSUN, KANUNEN SORUMLU DEĞİLDİR, SORUMLU TUTULAMAZ.

SİTEMİZDE YAYIMLANAN BELGE VE GRAFİKLERDE BAZEN TEKNİK YANLIŞLIKLAR VEYA DAKTİLO HATALARI OLABİLİR. SİTEMİZDE SUNULAN BİLGİLER, PERİODİK OLARAK YENİLENİR. STORK ŞİRKETİ VE ONUN TİCARİ ORTAKLARINDA, SUNULAN BİLGİLERDE VE PROGRAMLARDA, KULLANICIYA HABER VERMEDEN, DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI VARDIR.

SİTEMİZİN HER ULUSA ERİŞEN BELGE VE YAYIMLARI, ŞİRKETİMİZİN, SİZİN ÜLKEDE HENÜZ OLMAYAN PROGRAM, ÜRÜN VE SERVİSLERE DEĞİNEBİLİR. BU DEĞİNMELER, SÖZ KONUSU ÜRÜN VE SERVİSLERİN YAŞADIĞINIZ ÜLKEDE DE PAZARLANACAĞI ANLAMINA GELMEZ. BULUNDUĞUNUZ ÜLKEDEKİ ÜRÜN VE SERVİSLERİMİZLE İLGİLİ BİLGİ İÇİN LÜTFEN ŞİRKETİMİZİN YEKTİLİ TEMSİLCİLERİNE DANIŞIN.

SITEMIZDE, BİZİM DENETİMİZ ALTINDA OLMAYAN DEĞİŞİK SITELERE BAĞLANTILAR (LINKLER) VARDIR. STORK ŞİRKETİ BU SİTELERDEKİ HERHANGİ BİLGİ VE İÇERİKTEN SORUMLU DEĞİLDİR. STORK ŞİRKETİ, BAŞKA SİTELERDEN GELEN İNTERNET YAYIMINLARINDAN VEYA HERHANGİ BAŞKA BİR İLETİŞİMİNDEN SORUMLU DEĞİLDİR. STORK ŞİRKETİ BU BAĞLANTILARI MÜŞTERİLERİNE KOLAYLIK İÇİN SAĞLAMIŞ OLUP, BU BAĞLANTILARIN SİTEMİZDE OLMASI, ŞİRKETİMİZİN BAĞLANTI VERİLEN SİTELERİN SERVİS VEYA İÇERİLİKLERİNİ ONAYLADIĞI ANLAMINA GELEMEZ.

Açılan Hesaplar ve Güvence Sitemizde sunulan herhangi bir servis veya ürün, bizde bir hesap açtırmanızı gerektiriyorsa, kayıt işlemlerinizi, yönlendirildiğiniz gibi, doğru, güncel ve tam (bütün) bilgiler vererek tamamlamanız gerekmektedir. Ayrıca, bu bilgiler değiştiğinde bize bu değişiklikleri zamanında iletmeniz, hesabınızın geçerliğini sağlayacaktır. Hesap açtığınızda, sizden bir kullanıcı adı ve parola seçmeniz istenecektir. Ayrıca seçtiğiniz kullanıcı ad ve parolanın gizlilği ve hesabınız altında yapılan tüm işlerden tamamen siz sorunlusunuzr. Bizde hesap açtırmakla, hesabınız adına yapılan “otoritesiz” işlemleri veya kimliğinizin başkalarınca alındığını (çalındığını) anında Stork Şirketine bildirmeyi onaylamanız gerekir. Şirketimiz, kimliğinizin, bilginiz içinde veya dışında, kullanılarak size verilen maddi (veya manevi) zarardan sorumlu değildir. Fakat, kimliğinizin bu şekilde kullanılmasından Stork Şirketine veya ticari ortaklarına gelen zararlardan siz sorumlu tutulabilirsiniz. Bizde hesabı olan başka bir kişinin açık bir izni olmadan, onun hesabını kullanamazsınız. Sitemizin parola ve kullanıcı adı isteyen servislerine kaydolup kullanmakla, bu bilgileri Stork Şirketinin görüntülemesine ve bundan doğacak riskleri üstleneneğinizi kabullenmiş oluyorsubnuz. Stork Şirketi, bize sunduğunuz bilgilerin yanlış veya yarım olduğunu veya güncel veya doğru olmadığını kanıtladığında hesabınızı ya “askıya” alır ya da kapatıp şirketimizin herhani bir servisini kullanmanızı engelleriz. Bu durumda, bu servisleri kullanmak için girdiğiniz bütün masraflar (telefon giderleri ve iletişim araçları gibi) sizin sorununuzdur.

Kanun Dışı ve Yasaklanan Kullanımlar Sitemizi, kanuni yollar ve yukarda belirlenen kurallar çerçevesi dışında kullanamazsınız. Servislerimizi, herhangi bilgisayarımıza ve iletişim ağlarımıza zarar verecek, servis dışı bırakacak, yavaşlatacak veya veri tabanlarını zedeliyecek veya sitemizin diğer kullanıcılarını rahatsız eecek bir şekilde kullanamazsınız. Bizim sitemize, sunduğumuz servislere ve yazılımlara, barındırdığımız kişisel hesaplara, bilgisayar sistemlerine veya bize bağlı bütün iletişim ağlarına yetkiniz olmadan, parola çalma yöntemleri, “hacking” veya başka kural dışı yöntemlere ulaşmaya çalışmanız yasaktır. Sitemizden, size istiyerek (ve bilerek) elde etmenize imkan tanıdığımız nesneler dışında, hiçbir şeyi alamazsınız, indiremezsiniz.

Sitemizdeki Servislerin Kullanımı Sitemiz, sizlere, başkalarıyla iletişim kurabilmeniz için, herbiri bir iletişim servisi olan (dolayısıyla İletişim Servisleri olarak adlandırılan) elektronik posta, bülten sayfaları, “chat” bölümleri, haber grupları, forumlar, kişisel web sayfaları, topluluklar, takvimler, fotoğraf albümleri ve başka mesaj ve iletişim araçlarını sunabilir. Siz, İletişim Servislerini kullanmakla, bu servisleri yalnızca mesaj alıp vermek ve konuya uygun yorum yapmak amacıyla kullanacağınıza söz verimiş oluyorsunuz.

İLETIŞIM SERVISLERINI KULLANDIĞINIZDA AŞAĞIDAKİLERİ YAPMAYACAKSINIZ.

İletişim Servislerini anket, yarışma, piramit oyunları, zincir veya reklam mektupları, spam, veya kötü niyetli mesajlar göndermek amacıyla kullanmak. Başkalarının şöhretini zedeleme, hakaret etme, başkalarını takip veya tehdit etme, kısacası başkalarının yasal haklarını (gizlilik hakkı gibi) çiğneme. Terbiye ve ahlak dışı, sansasyönel, ayıp, hakaret edici, çocuklatr için ayıp, cinsel açık, ırkçı, küfürlü, gereğinden fazla şiddetli, tehdit edici, kanun dışı mesajlar göndermek veya forum sayfalarında yayınlamak. İmaj ve fotoğraf içeren kütükleri, yazılımları, ve telif hakkı saklı (ticaret markası gibi) bütün eserleri izinsiz, başkalrına dağıtmak amacıyla yüklemek. Sitede telif hakkı var olduğu bildirilen belgelerin telif akkını iptal edecek şekilde kullanmak.

Troy atları, kurtlar, zaman bombaları, bozuk bilgi kütükleri, veya virus içeren herhangi bir yazılımı veya metni, başkalarının sistemini devre dışı bırakmak amacıyla yüklemek. İletişim Servisini herhangi bir ürünün alım satımını için izin almadan kullanmak. Legal yoldan kopyalanmasının yasak olduğunu bildiğiniz veya bilmeniz gerektiği kütükleri, bu bilgiye rağmen, kendi bilgisayarınıza indirmek. Bize yüklediğiniz yazılım veya belgelerin telif (Örneğin yazarın adı, yüklediğinizin kaynağı) açıklamalarını değiştirmek, yargıyla ilgili bölümleri kesmek, yazılım veya belgenin sahibini saklamak. Başkalarının İletişim Servislerini kullanmasını kısıtlamak veya engellemek. İletişim Servisini kapsayan başka kullanım kurallarına aykırı davranmak. Başkaları hakkında bilgileri (elektronik posta adresi gibi) devşirmek. İletişim Servislerini içeren herhangi bir kanunu çiğnemek. Başkalarını kandirmak amacıyla sahte kimlik yaratmak. İletişim Servislerinin kullanıcı listelerini, ve herhangi kullanım bilgilerini paralı veya bedava olarak başkalarına verme veya kopyalatma.

Stort Şirketinin “saha adını” (domain name) herhangi başka bir yerden ya da başka bir servis kullanarak giriştiğiniz elektronik posta iletişimlerinde takma adınız (pseudonymous) gibi göstermek. Stork Şirketi, onun ticari ortaklarına veya Stork Şirketinde hesabı olanlara davetsiz (unsolicited) veya yüklü (bulk) iletişim mesajları (Stork Şirketinin sitesini kullansanız bile) göndermek. Var olan diyalog kanallarını torpillemeye çalışmak, ekran görüntülerini, başka kullanıcıların tuşlama hızından çok daha hızlı bir şekilde perdelemek (roll), veya başka kullanıcıların iletişimini olumsuz bir şekilde etkiliyecek davranışlarda bulunmak.

Stork Şirketinin İletişim Servislerini herhangi bir şekilde “gözetleme” sorumluluğu yoktur. Fakat şirketimiz, İletişim Serivisine gönderilen herhangi bir belgeyi değiştirme veya siteden silme yetkisini saklı tutar. Ayrıca, Stork Şirketi, size bildirmeden, İletişim Servislerini kullanma, herhangi bir nedenle, yetkinizi elinizden alma hakkını da saklar.

İletişim Servisletrini kullandığınızda, sizin veya çocuklarınız kimliklerini belirleyecek bilgileri dikkat ve titizllikle verin. Stork şirketi, İletişim Servislerindeki mesajların içerikledikleri bilgileri ne kontrol eder ne de onaylar ve dolayısıyla şirketimiz İletişim Servislerini kullanmanızdan meydana gelebilecek hiçbir problemden sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

İletişim Servisleridne gösteriye giren bilgi ve belgelerin kullanım ve kopya veya dağıtma limitleri olabailir; bu bilgi ve belgeleri indirdiğinizde, limitler çerçevesinde davranmanız sizin (kullanıcılar) sorunudur. Stork Şirketine sunduğunuz veya sitemizde teşhir ettiğiniz materialler (bilgiler, fikirler, teknik yöntemler, yorumlar, sorular, veriler, öğütler ve gibi), aksi açıkça belirtilmemişse, Stotk Şirketinin “malı” değildir. Fakat, bu materialleri Stork Şirketine sunmak veya sitemizde teşhir etmekle, bize, ticari ortaklarımıza ve yetkili ajanlarımıza, sunduğunuz (teşhir ettiğiniz) materialleri şirketimizi yönetmede (ki limitsiz olarak sunduğumuz servisleri de içerir), kopyalama, dağıtma, başkalarına gönderme, görüntileme, değiştirme, düzeltme, çevirme, ve yeniden formatlama ve gibi bütün telif haklarını, isminizi yayınlama, fikirlerinizden yeni ürünler üretme ve pazarlama, ve bu ürünleri yetkili bayilerimizce pazarlama hakkını şirketimize vermiş olursunuz.

Yukarda söz konusu olan materiallerin karşılığında Stork Şirketi hiçbir maddi sorumluluk taşımaz; yani size parasal bir ödeme yapmaz. Stork Şirketine ilettiğiniz materailleri şirketimiz görüntülemek zorunda değildir ve şirketimizin, sitemizde görüntülenen materialleri, size bildermeden, siteden kaldırma yetkisi vardır. Bize sunduğunuz veya görüntülememizi istediğiniz bütün materiallerin, Kullanım Kurallarınca tanımlanan telif ve başka haklara sizde var olduğnu kabullenmiş oluyorsunuz.

Ayrıca, imaj, fotoğraf, resim, veya bazı bölümleri imaj veya grafik olan belgeler için şunları kabullenmiş oluyorsunuz: a) bütün telif haklarına sahipsiniz veya telif hakkına sahip kişinin izniyle (kullanım Kurallarında iletildiği gibi) bu imaj, resim veya grafikleri görüntülüyorsunuz, b) siz, Kullanım Kurallarında iletildiği gibi, telif haklarını veribilecek tüm yetkiye sahipsiniz, c) eğer görüntülediğiniz belgelerde kişilerin imajı varsa, bu imajları, Kullanım Kurallarında anlıtıldığı gibi, kişilerin onayı ile görüntülüyorsunuz ve, bu onay bu imajları dağıtabilme, teşhir etme, ve kopyalama haklarını da içermektedir. Bu imajlari görüntülemekle, siz a) içinde olduğunuz tompluma (görüntülediğiniz her imaj için ve/veya b) bütün halka (sitemizin herhangi sayfasında görüntülenen ve sadece bulunduğunuz topluma yönelik olmayan tüm imajlar) bu imajları, Kullanım Kurallarında anlatıldığı gibi limitsiz kullanma hakkı (örneğin bu imajları basmak, hediye olarak başkalarına vermek) vermiş oluyorsunuz. Bunlar arasında, herkesin ödeneksiz kullanabileceği, sizin adınızı kullanmayi gerektirmeyen ve bu hakları Internet’teki herhangi bir servis vericisine trasfer edilebilecek kopyalama, dağıtma, iletme, görüntüleme, düzeltme, değiştirme, ve yeniden formatlama hakları da vardır. Bu haklar, size bir ödenek yapılmadan kullanılır.

Sunduklarınızı, Stork Şirketinin ön-elemeden geçirmediğini, fakat şirketin ve onun yetkili elemanlarının istedikleri zaman ve neden vermeden sunduklarınızı blok etme ve siteden silme hakkı (sorunsuz olarak) olduğunu kabulleniyorsunuz. Stork Şirketi ve onun yetkili elemanlarının Kullanım Kurallarına aykırı veya uygunsuz buldukları herhangi bir sunuşu blok etme ve siteden silme hakkı vardır. Sunduklarınızın doğruluğundan, geçerliğinden, ve kullanımından siz sorumlusunuz. Stork Şirketi, sunulunların içeriğini denetlemediğinden, sunulunların doğruluğu, kalitesi ve dürüstlüğüyle ilgili bir garanti vermez. Sitemizi kullandığınizda, başkalarından hakaret edici, “ayıp” veya size ters düşen iletişimlere karşı karşıya gelebileceğinizi unutmayınız.

Telif Haklarının Çiğnendiğini Bildirme İşlemleri Stork Şirkleti, telif haklarının çiğnendiğini belirten bütün belgeleri inceleyip, A.B.D.’nin Bininci Yıl Digital Telif Hakları Kanununun 17. maddesi ve 512(c)( 2). (“DMCA”) (Millennium Copyright Act, Title 17, United States Code, Section 512(c)(2) paragrafınca belirtildiği şekilde hareket eder. Telif haklarının ihlali, yazılı olarak aşağidaki yetkili site ajanımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Servis Şirketi: Stork Corporation, Inc.

Telif Hakkının İhlal Edildiğini Bildirilecek Yetkili Ajan: Nezihi Ozduzen

Telif Hakkının İhlal Edildiğini Bildirilecek Yetkili Ajanın Adresi: P.O. Box 120386 St Paul, MN 55112 USA

Telif Hakkının İhlal Edildiğini Bildirilecek Yetkili AjanınTelefonu: (651) 633-6934

Telif Hakkının İhlal Edildiğini Bildirilecek Yetkili Ajanın Faksı: (651) 633-6934

Telif Hakkının İhlal Edildiğini Bildirilecek Yetkili Ajanın Elektronik Postası: [email protected]

Bize göndereceğinizTelif Hakkı İhlal Belgesinde Bulunması Gereken Bilgiler: Telif hakkı ihlal edildiğini iddia eden veya o kişinin yetkili vekilinin elektronik imzası. Telif hakkı olan söz konusu belgenin, veya aynı sitede tek bir başvuruyla birden fazla telif hakkı olan belgeler varsa, onların tanımı. Siteden kaldırılmak veya saklanması istenilen belge(ler)in, şirketimizin kolayca bulabileceği bir şekilde anlatılması. Şirketimizn şikayetçiye kolayca ulaşabileceğini temin eden (posta adresi, elektronik posta adresi, ve telefon numarası gibi) bilgiler. Şikayet edenin, telif hakkının, şikayet edenden veya onun yetkili ajanlarından “otorite almadan” kanun dışı kullanıldığını içeren beyanname. Şikayet eden kişinin veya onun yetkili vekilinin, verilen bilgilerin doğru olduğuna, aksi halde sahtekarlıkla yargınabileceklerini anladıklarını içeren bir bildirge.

Gönüllü Olarak Göderileren Sunuşlar Poliçesi STORK ŞİRKETİ VE ONA ÇALIŞANLAR, GÖNÜLLÜ OLARAK GÖNDERİLEN (REKLAM KAMPANYA VEYA PROMOSYON, YENİ ÜRÜNLER, YENİ TEKNOLOJİLER, İŞLEMLER, ÜRÜN İSİMLERİ, YENİ MATERİALLER VE GİBİ) FİKİRLERİ NE KABUL EDER NE DE KULLANIR. LÜTFEN BİZE ORİJİNAL SANAT ESERİ, ÖRMEK MAMULLER VE GİBİ ŞEYLER GÖNDERMEYİNİZ. BU POLİÇENİN YEGANE AMACI, ŞİRKETİMİZİN ÜRÜN VEYA PAZARLAMA YÖNTEMLERİNİN SİZİN BİZE İLETTİĞİNİZ DÜŞÜNCELERE BENZER OLDUĞUNU KANITLADIĞINIZDA, ORTAYA ÇIKABİLECEK ANLAŞMAZLIĞI VE ÇELİŞKİYİ ÖNLEMEKTİR. DOLAYISIYLA LÜTFEN NE BİZE NE DE ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞAN HERHANGİ BİR ELEMANA GÖNÜLLÜ OLARAK FİKİRLERİNİZİ İLETMEYİN. FAKAT HATIRLAYINKİ, İSTEMEMEMİZE RAĞMEN GÖNDERMİŞ OLDUĞUNUZ FİKİRLERİ VE MATERİALLERİ ŞİRKETİMİZ NE GİZLİ TUTAR NE DE SİZE “SAHİPLİK” HAKKINI TANIR.

Spam Elektronik Posta ve Sitemizde Görüntülemeler Sitemizi veya iletişim ağlarımızı Spam veya Kullanım Kurallarına aykırı bir şekilde kullanmakla (siz veya başkaları), Stork Şirketine büyük zarar verebileceğinizi bilmektesiniz. Dolayısıyla Stork Şirketinin yargı yoluyla bu gibi girişimleri durdurma hakkı olduğu gibi, yargının verdiği bütün cezaları da arama hakkı vardır. Stork Şirketi, şirketin onaylamadığı bütün elektronik postaları blok etme, durdurma ve silme hakkını saklı tutar.

Teminat Siz, Stork Şirketini (onun ticari ortaklarını, yetkili ajanlarını, bayilerini, partnerlerini, yöneticilerini, marka ortaklarını ve çalışanlarını) bizi yargilamak isteyen “üçüncü” şahısların, siz veya size çalışanların web sitemizı ve iletişim ağımızı kullandı diye veya Kullanım Kurralarını ihlal etti diye öne sürdükleri tazminat isteklerine karşı savunacak ve bizi harhangi bir yargı işleminden muaf tutacaksınız.

Reklam ve Promosyon Stork Şirketi başka bir reklam şirketince hazırlanan reklam ve promosyonlarını sitesinde yayımlayabilir. Bu yayımlamaların şekli ve kapsamı değişebilir. Sitemizde, başka reklamcılarca hazırlanan reklam ve promosyonlarla ilgili ticari iletişimler (ödeme veya servis, ürün değiş tokuşu, garanti işlemleri, ürünlerle ilgili iddialar, gibi) yalnızca sizin ve kullandığınız reklam şirketi arasındasır. Stork Şirketi, başka bir reklam şirketince hazırlanan reklamlarla ilgili doğabilecek herhangi bir zarardan sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

TELIF VE TICARI MARKA BILGILERI Telif Bildirisi: Copyright © 2004 Stork Corporation, Inc., P.O. Box 120386 St Paul, MN 55112 USA Bütün Haklara Sahiptir. Birleşik Amerika Devetlerinin kullanımı, kopyası ve yayımlanması o devletin DFARS 252.227-7013(c)(1)(ii) and FAR 52.227-19 kanunu ile sınırlanmıştir.

Ticari Markalar: Add Life to the Web Design (Web Sitesini Canlandır), ve sitedeki başka ruhsatlı ve ruhsatsız ticari markalar Stork Şirketinin, Amerika Birleşik Devletlerinde ve/veya başka ülkelerde kayıtlı veya kayıstsız ticari markalarıdır. Adları bu sitede geçen şirketlerin ve ürünlerin ve/veya “üçüncü şahıs” ticari markaların, ticari isimlerin ve logoların telif hakları söz konusu şirketlerin olabilir. Bu sitede örnek olarak gösterilen bütün şirketler, organizisyonlar, ürünler, “domain” adları, elektronik posta adresleri logolar, kişiler ve olaylar hayalidir. Bunların herhangi “gerçek” bir şirketle, organizisyon ve ürünle, “domain” adı ile, elektronik posta adresiyle, logoyla, kişiler ve olaylarla ilgili olduğu ne kasıtlanmıştır ne de öyle sanılmalıdır.

Size Stork Şirketinin telif hakkını kullanma yetkisi verilmişse, bu hakkı Stork Şirketinin telif hakkı kurallarına göre kuyllanmanız gerekmektedir.

Genel Bilgiler Kullanım Kuralları sizinle Stork Şirketi arasındaki tüm anlaşmayı içerir, ve sitemizi kulllanımını denetler. Ayrıca bu Kullanım Kuralları sizinle şirketimiz arasındaki, daha önce yapılan tüm anlaşmaları yürürlükten kaldırır. Daha önceki Kullanım Kurallarındaki şartlar, sitemizi kullandığınız son tarihteki Kullanım Kurallarıyla çelişkide olabilir. Fakat unutmayınki sitemizdeki en son Kullanım Kuralları geçerli kurallar olduğundan, bu çelişkiler “yeni” Kullanım Kurallarınca giderilir. Ayrıca, Stork Şirketlerinin başka servislerini veya başka şirketlerin yazılımlarını kullandığınzda yeni koşullara tabii olabilirsiniz. Kullanım Kurallarınca size verilen hakları başkalarına transfer edemezsiniz.

Minnesota eyaletinin veya Amerika Birleşik Devletlerinin kanunları Kullanım Kurallarıyla ilgili yargı işlemlerinde geçerlidir. Kullanıcı ve Stork Şirketi, Birleşmiş Milletler Kontrat ve Uluslararası Ticaret Protokolünü tanımadıklarını beyan ederler.

Stork Şirketi Internet sitesini Amerika Birleşik Devletlerinin Muhtelif yerlerinden yönetir ve bu siteye başka yörelerden erişilebilineceği veya sitenin size uygunluğu hakkında hiçbir iddiada bulunmaz. Siz, bulunduğunuz ülkenin iletişim, ithal/ihraç ve diğer kanunlarının çerçevesi içinde davranmak zorundasınız.

Siz, bu sitedeki materiallerin A.B.D ihraç örgütünün (U.S. Export Administration) kanunlarına tabi olduğunu bilip kabulleniyorsunuz. Bizden elde ettiğiniz materiallerin, A.B.D. kanunlarının yasakladığı kişilere aktarmak yasaktır. Siz, bu sitedeki her hangi bir ürünü veya bilgiyi, yasaklı veya amborgolu ülkelere ihraç edezsiniz. Bu ürün ve bilgileri nükleer aktiviteler, kimyasal veya biyolojik silahlar, veya roket sistemleri kurmak amacıyla, Amerika Birleşik Devleytlerinden izin almadn başkalarına veremezsiniz. Yasaklı ülkeler A.B.D. İhraç Kurumunca (U.S. Export Administration) belirlenmiştir. Yasaklı veya ambargolu ülkeler Kuba, İran, Libya, Kuzey Kore, Süriye ve Sudan’dır. Bu liste, Stork Şirketi tarafından ve sizden habersiz değişebilir. Siz, A.B.D Ticaret Bakanlığının (U.S. Department of Commerce) red-edilen (denied) kişiler ve gibi listelerde veya A.B.D. Maliye Bakanlığının (U.S. Department of Treasury) dışlanan ülkeler vatandaşları listesinde olmadığınıza yemin ediyorsunuz. Siz, Amerika Birleşik Devletlerin ihraç kanunlarına uymayı ve gerektiğinde ihraç veya geri ihraç için gereken ruhsatları alacağınıza söz veriyorsunuz.

Stork şirketinin Kullanım Kurallarıyla ilgili haklarını kullanmaması, bu haklardan vaz geçtiği anlamına gelemez. Eğer yargı, Kullanım Kurallarının bazı maddelerini geçesiz sayarsa, kullanıcı ve Stork Şirketi yargıya iki partinin de niyetlerini göz önünde tutmasını rica eder. Yargının geçersiz bulduğu Kullanım Kuralları şartlarından hariç, diğerleri geçerliklerini korur. Aksini belirleyen kanunların varlığına rağmen, Kullanım Kurallarıylı ilgili herhangi bir iddia veya yargı işlemleri bir (1) yıl içinde yargıya getirilmelidir; aksi taktirde bütün iddialar ve yargı nedenleri geçersiz sayılır. Kullanım Kurallarındaki başlıklar kolaylık içindir ve hiçbir kanun veya kontratla ilgisi yoktur.